Rozmaitości

W związku z książkami i czytaniem, będzie się tu pojawiać to, co mi akurat przyjdzie do głowy...

Ależ się zapowiada jesień 2019! Jeszcze 22. sierpnia ostatnie Millennium, "Ta, która musi umrzeć". Tak, wiem, budzi skrajne uczucia, ale... muszę wiedzieć, jak się skończy.
Wydawnictwo MAG przypomniało sobie o Aktach Dresdena: tom 12 ("Zmiany") ukaże się 27. września 2019, a 13 ("Opowieść o duchach") - 25. października 2019.

A wiadomością roku 2019 jest dla mnie osobiście premiera kontynuacji "Samotności w sieci" 2. października 2019...

*
Początek 2019 pod znakiem "Szklanego tronu"! Premiera ostatniego tomu 24. kwietnia 2019 (część I) i 15. maja 2019** (część II). #czytamszklanytron, kto ze mną?

** Również 15. maja ukaże się prequel "Szeptuchy" - "Jaga"... Dawno nie miałam takiego dylematu, ale chyba jednak finał zwycięży :)

*
Wydawnicza jesień 2018 robi wrażenie: nie dość, że na początku września pojawi się "W żywe oczy", czyli drugi thriller autora "Lokatorki" JP Delaney, to 19. września 2018 "Virion 2. Obława."... Kompletna zmiana klimatu nastąpi 1. października - dzięki "Bez słowa" - to mnie polscy wydawcy zaskoczyli! Jeszcze nie wiem, jak z "Psychozą", bo rozmemłana pani Skoczek zupełnie nie jest w moim stylu, ale z kolei pani Miszczuk zdążyła zasłużyć na kredyt zaufania... Przy okazji premiery "Dworu szronu i blasku gwiazd" 3. października 2018 zamierzam wreszcie zapoznać się z Sarah J. Maas. Będzię się działo, grubaśne tomiszcza na długie zimowe wieczory :D

*
Póki co fantastyczna roku: Szeptucha nr 4 już 9. maja 2018!!!! W ten sam dzień 6. tom "Szklanego tronu" - "Wieża świtu". Oj jest na co czekać :)

*
8. listopada 2017 - nowy Wiśniewski, wreszcie...

*
Powrót do świata Achai dzięki Virionowi już w drugim tygodniu października. "Virion. Wyrocznia" pozwala mieć nadzieję na więcej. Kolejna trylogia? Na miarę "Pomnika..."? Ja czekam...

*
11. października 2017 - dzień, w którym "Labitynt duchów" otworzy swoje wrota dla polskich czytelników. O, TAK!

A wcześniej, we wrześniu, Millenium #5"Dziedzice ziemi", czyli druga część "Katedry w Barcelonie" FalconesaNowy Dan Brown na dokładkę 3. października. Szykuje się jesień...

*
Trafiona przez upolujebooka.pl :)

*
Od grudnia 2016 czekam na 10 tom "Akt Dresdena"... 2017 już swobodnie mija, a "Drobnej przysługi" wciąż nie ma. Byłoby to lżej strawne, gdyby nie wydawnicze obiecanki-cacanki: dzień przed premierą (24. lutego 2017) data została przesunięta, o miesiąc! Nieładnie, MAG...

Za to wielkimi krokami (stan początek marca 2017) zbliża się nowy Zafón - "Das Labyrinth der Lichter" ("Labirynt duchów")! Wprawdzie nie w Polsce, ale za to u naszych zachodnich sąsiadów, już 16. marca! Trochę to dziwne, bo akurat serię "Cienia wiatru" Polacy wydawali dotychczas przed Niemcami, ale najważniejsze, że wreszcie będzie :)

 Harry D. ponoć 24. marca, tuż za nim "Czarny pryzmat" 11 kwietnia, a w międzyczasie "Mitologia nordycka" Gaimana, mniammm. Nic tylko się doczekać!

*
Listopad 2016 przyniósł Hiszpanom CZWARTĄ część "Cienia wiatru"...! Polska premiera "Labiryntu duchów" (stan: koniec 2016) jeszcze nieznana. I jak tu wyczekać?!
Paratexterski snobizm roku 2016 #2


*
I stał się powrót po latach... "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" 22 października 2016 w Polsce. 
No ciekawe...

*
Love story lata 2016 - "Zanim się pojawiłeś" - w kinach od 10. czerwca... A tuż przed tym premiera drugiej części ("Kiedy odszedłeś"), od 8. czerwca do dostania - śmiech przez łzy...?

*
Wreszcie...! "Pomnik Cesarzowej Achai" pięć 24. maja!

*
"Królowie przeklęci" tom trzeci już 13 stycznia 2016, co za start! Wreszcie seria skompletowana i niecierpliwi mogą zacząć. Jak tu się powstrzymać, mimo grudniowych darów spod drzewa..

*
Lepszego początku jesieni 2015 być nie mogło: "Akta Dresdena 1-6" wydane zostaną ponownie, wreszcie! Premiera 7 października :) Niech będzie pochwalone MAG!
PS. Tomy 7-9 już od stycznia 2016, o taaak!

*
Lato pełną parą.. "Suki" i Kofta aspirują do paratexterskiej premiery 2015. Lada dzień dziwności Dziuni ("Dziunia na uniwersytetach" ukazuje się 15 lipca), a że pamiętam pierwsze wejrzenie jak dziś - wzburzające - to czekam… Później chwila oddechu na prezenty urodzinowe (ach, Falcones, plus "Wyznaję" pod warunkiem, że urlop na odludziu), a już pod koniec sierpnia, 27. - "Co nas nie zabije", czyli Lisbeth Salander reactivated. Zagwozdkę mam z "Królami przeklętymi", którzy mieli być na otarcie łez po ostatnim odcinku 5. sezonu "Gry o tron", bo skoro 7. września wychodzi drugi tom… Ech, rozterki paratexterki ;) 

*
Buy a book just in time - na lato 2015 :)
© Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

*
Plany czytelnicze znowu poprzestawiane… Nieobliczalne "Ości" Karpowicza wepchnęły mi się w kolejkę prosto spod choinki. Zanim George R. R. Martin skończy "The Winds of Winter", będę musiała zadowolić się fantastycznymi femme fatale ("Niebezpieczne kobiety" już 26 stycznia). Chociaż obiło mi się o uszy, że Brandon Sanderson umili czekanie ("Droga Królów", "Słowa światłości"). Aaa, i kolejnego Katalończyka pragnę poznać - Jaume Cabré "Wyznaję" - zanim w maju wyjdzie "Jaśnie pan"… Dobry początek 2015, definitywnie :)

*

ostatnie notowanie (09.02.2015, godz. 00:01):

#58 

(na 277 blogów zgłoszonych w kategorii literackie i kulturowe)
sukces szalenie satysfakcjonujący!

*
PL/EN


© Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Buy a book po raz kolejny ;)

*
I znowu - 21 maja - doczekałam się nowego Wiśniewskiego ("Grand")! Do tego od 4 czerwca dostępna jest kolejna lektura lata - "Piękny dzień" autorstwa mojej nieodzownej towarzyszki urlopu na Helu, Elin Hilderbrand. A 18 czerwca ukazała się "Bosonoga królowa" - Ildefonso Falcones tym razem nie o Barcelonie, ale za w rytmie flamenco.. Ach, kosztowne lato :)

Wydawnicza końcówka roku zapowiada się pod znakiem polskiej fantastyki: 8 października Fabryka Słów wypuszcza "Zaginioną", czyli 4 tom wampirzego cyklu "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka, natomiast 3 grudnia pojawi się "Pomnik Cesarzowej Achai" Andrzeja Ziemiańskiego, również tom 4. Znowu nie mogę się doczekać - uwielbiam to uczucie :)

*
Przejęłam się pewną petycją... Mole łączmy się, teraz kolej na nas - polskie książki potrzebują wsparcia! Petycja do podpisania ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz