Rozmaitości

W związku z książkami i czytaniem, będzie się tu pojawiać to, co mi akurat przyjdzie do głowy...


Póki co fantastyczna roku: Szeptucha nr 4 już 9. maja 2018!!!! W ten sam dzień 6. tom "Szklanego tronu" - "Wieża świtu". Oj jest na co czekać :)

*
8. listopada 2017 - nowy Wiśniewski, wreszcie...

*
Powrót do świata Achai dzięki Virionowi już w drugim tygodniu października. "Virion. Wyrocznia" pozwala mieć nadzieję na więcej. Kolejna trylogia? Na miarę "Pomnika..."? Ja czekam...

*
11. października 2017 - dzień, w którym "Labitynt duchów" otworzy swoje wrota dla polskich czytelników. O, TAK!

A wcześniej, we wrześniu, Millenium #5"Dziedzice ziemi", czyli druga część "Katedry w Barcelonie" FalconesaNowy Dan Brown na dokładkę 3. października. Szykuje się jesień...

*
Trafiona przez upolujebooka.pl :)

*
Od grudnia 2016 czekam na 10 tom "Akt Dresdena"... 2017 już swobodnie mija, a "Drobnej przysługi" wciąż nie ma. Byłoby to lżej strawne, gdyby nie wydawnicze obiecanki-cacanki: dzień przed premierą (24. lutego 2017) data została przesunięta, o miesiąc! Nieładnie, MAG...

Za to wielkimi krokami (stan początek marca 2017) zbliża się nowy Zafón - "Das Labyrinth der Lichter" ("Labirynt duchów")! Wprawdzie nie w Polsce, ale za to u naszych zachodnich sąsiadów, już 16. marca! Trochę to dziwne, bo akurat serię "Cienia wiatru" Polacy wydawali dotychczas przed Niemcami, ale najważniejsze, że wreszcie będzie :)

 Harry D. ponoć 24. marca, tuż za nim "Czarny pryzmat" 11 kwietnia, a w międzyczasie "Mitologia nordycka" Gaimana, mniammm. Nic tylko się doczekać!

*
Listopad 2016 przyniósł Hiszpanom CZWARTĄ część "Cienia wiatru"...! Polska premiera "Labiryntu duchów" (stan: koniec 2016) jeszcze nie znana. I jak tu wyczekać?!
Paratexterski snobizm roku 2016 #2


*
I stał się powrót po latach... "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" 22 października 2016 w Polsce. 
No ciekawe...

*
Love story lata 2016 - "Zanim się pojawiłeś" - w kinach od 10. czerwca... A tuż przed tym premiera drugiej części ("Kiedy odszedłeś"), od 8. czerwca do dostania - śmiech przez łzy...?

*
Wreszcie...! "Pomnik Cesarzowej Achai" pięć 24. maja!

*
"Królowie przeklęci" tom trzeci już 13 stycznia 2016, co za start! Wreszcie seria skompletowana i niecierpliwi mogą zacząć. Jak tu się powstrzymać, mimo grudniowych darów spod drzewa..

*
Lepszego początku jesieni 2015 być nie mogło: "Akta Dresdena 1-6" wydane zostaną ponownie, wreszcie! Premiera 7 października :) Niech będzie pochwalone MAG!
PS. Tomy 7-9 już od stycznia 2016, o taaak!

*
Lato pełną parą.. "Suki" i Kofta aspirują do paratexterskiej premiery 2015. Lada dzień dziwności Dziuni ("Dziunia na uniwersytetach" ukazuje się 15 lipca), a że pamiętam pierwsze wejrzenie jak dziś - wzburzające - to czekam… Później chwila oddechu na prezenty urodzinowe (ach, Falcones, plus "Wyznaję" pod warunkiem, że urlop na odludziu), a już pod koniec sierpnia, 27. - "Co nas nie zabije", czyli Lisbeth Salander reactivated. Zagwozdkę mam z "Królami przeklętymi", którzy mieli być na otarcie łez po ostatnim odcinku 5. sezonu "Gry o tron", bo skoro 7. września wychodzi drugi tom… Ech, rozterki paratexterki ;) 

*
Buy a book just in time - na lato 2015 :)
© Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

*
Plany czytelnicze znowu poprzestawiane… Nieobliczalne "Ości" Karpowicza wepchnęły mi się w kolejkę prosto spod choinki. Zanim George R. R. Martin skończy "The Winds of Winter", będę musiała zadowolić się fantastycznymi femme fatale ("Niebezpieczne kobiety" już 26 stycznia). Chociaż obiło mi się o uszy, że Brandon Sanderson umili czekanie ("Droga Królów", "Słowa światłości"). Aaa, i kolejnego Katalończyka pragnę poznać - Jaume Cabré "Wyznaję" - zanim w maju wyjdzie "Jaśnie pan"… Dobry początek 2015, definitywnie :)

*

ostatnie notowanie (09.02.2015, godz. 00:01):

#58 

(na 277 blogów zgłoszonych w kategorii literackie i kulturowe)
sukces szalenie satysfakcjonujący!

*
PL/EN


© Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Buy a book po raz kolejny ;)

*
I znowu - 21 maja - doczekałam się nowego Wiśniewskiego ("Grand")! Do tego od 4 czerwca dostępna jest kolejna lektura lata - "Piękny dzień" autorstwa mojej nieodzownej towarzyszki urlopu na Helu, Elin Hilderbrand. A 18 czerwca ukazała się "Bosonoga królowa" - Ildefonso Falcones tym razem nie o Barcelonie, ale za w rytmie flamenco.. Ach, kosztowne lato :)

Wydawnicza końcówka roku zapowiada się pod znakiem polskiej fantastyki: 8 października Fabryka Słów wypuszcza "Zaginioną", czyli 4 tom wampirzego cyklu "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka, natomiast 3 grudnia pojawi się "Pomnik Cesarzowej Achai" Andrzeja Ziemiańskiego, również tom 4. Znowu nie mogę się doczekać - uwielbiam to uczucie :)

*
Przejęłam się pewną petycją... Mole łączmy się, teraz kolej na nas - polskie książki potrzebują wsparcia! Petycja do podpisania ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz