niedziela, 20 listopada 2022

Runda druga

"Anyway" Paulina Świst, fot. paratexterka ©
"Anyway" Paulina Świst


Stosowanie "chwytów poniżej pasa" to wspólna cecha wielu ściśle spójnych duetów sparowanych przez Paulinę Świst, a jednak nie bez powodu historia każdego z nich dostaje własną książkę. Cwaniackie teksy, testowanie cierpliwości, ryzyko, brawurowy refleks i specyficzny dowcip sprawiają, że grono starych dobrych znajomych, którzy rzucą się za sobą w ogień, szybko się poszerza. A absolutnie najlepsze w kontynuacji "Fightera" jest to, że historia zatacza koło – z impetem.


Jestem na tak i bardzo muszę się gryźć w język, żeby nie wymsknął mi się najmniejszy nawet spojler. "Anyway" startuje jako inwestycja wysokoprocentowego ryzyka, do której dołącza huk, który totalnie zbija z tropu. A że nikt nie łączy tak, jak wspólny wróg, pewne jest, że i tym razem Świst uraczy swoje wielbicieli upragnioną rozrywką. I znowu zaczną się narzekania, że za szybko się skończyło. Choć pewnie już się zaczęły!


Ja sobie dawkowałam, bo gdybym wciągnęła w jeden wieczór, obudziłabym się następnego dnia z moralniakiem. Perturbacje wikingowego drama kinga i jego pyskatej zdobyczy (a może na odwrót?) nie usypiają czujności czytelniczek złaknionych wrażeń. Mnie od dawna najbardziej wciągają machlojki i fragmenty sensacyjne, choć tym razem żółć podeszła mi do gardła przynajmniej razy dwa. Niewiele brakowało... Wiem, że Paulina Świst stawia na rozrywkę i odskocznię – swoją i naszą – ale ja się dalej upieram, że najlepiej wychodzi to, co wcale nie było planowane, a jednak się wplotło i daje jeszcze większą pewność, że równa z niej babka. 


"Anyway" nie rozbroiło mnie aż tak, bo "Sztauwajery" to był sztos, ale do trzech razy sztuka, nie? Ostatnie zadnie jest obiecujące – nie tylko, kiedy czyta się je jako pierwsze!


A może też…

"Fighter" Paulina Świst, fot. paratexterka © "Fu#k up" Paulina Świst, fot. paratexterka ©

”Prokurator” Paulina Świst, fot. by paratexterka © “Komisarz” Paulina Świst, fot. paratexterka © ”Podejrzany” Paulina Świst, fot. by paratexterka © “Mala M.” Paulina Świst, Lilka Płonka, fot. paratexterka © “Mala M. 2” Lilka Płonka, fot. paratexterka ©

“Karuzela” Paulina Świst, fot. paratexterka © “Sitwa” Paulina Świst, fot. paratexterka © “Przekręt” Paulina Świst, fot. paratexterka ©

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz